Проект розпорядження Держфінпослуг «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Держфінпослуг»
| ДЕРЖАВНА КОМІСІЯ З РЕГУЛЮВАННЯ РИНКІВ |
| ФІНАНСОВИХ ПОСЛУГ УКРАЇНИ |
| ____________________________________________________________ |
| РОЗПОРЯДЖЕННЯ |
| м. Київ № |
|
Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Держфінпослуг Відповідно до пунктів 1 та 3 частини першої статті 28 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» та підпункту 2 пункту 10 Положення про Державну комісію з регулювання ринків фінансових послуг України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.02.2010 № 157, Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України постановила: 1. Пункт 4.6 Розділу 4 Ліцензійних умов провадження діяльності з адміністрування недержавних пенсійних фондів, затверджених розпорядженням Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 13.11.2003 № 118, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 12.01.2004 за № 25/8624 (із змінами), викласти у такій редакції: „4.6 Документи, що подаються до Держфінпослуг відповідно до вимог цих Ліцензійних вимог, разом з описом (переліком) поданих документів повинні бути наскрізно пронумеровані, прошнуровані та засвідчені відбитком печатки та підписом керівника заявника і подаються у швидкозшивачі. Опис (перелік) поданих документів повинен містити посилання на номери сторінок згідно з наскрізною нумерацією”. 2. Абзац четвертий пункту 3.1. розділу 3 Положення про внесення до Державного реєстру фінансових установ інформації про адміністраторів недержавних пенсійних фондів, затвердженого розпорядженням Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 22.02.2005 № 3617, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28.03.2005 за № 336/10616 (із змінами), викласти у такій редакції: „бути наскрізно пронумеровані, прошнуровані та засвідчені відбитком печатки та підписом керівника заявника і подаються у швидкозшивачі. Опис (перелік) поданих документів повинен містити посилання на номери сторінок згідно з наскрізною нумерацією”. 3. Абзац восьмий пункту 4.1. розділу 4 Положення про внесення інформації про недержавні пенсійні фонди до Державного реєстру фінансових установ, затвердженого розпорядженням Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 12.10.2004 № 2534, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 01.11.2004 за № 1399/9998 (із змінами), викласти у такій редакції: „бути наскрізно пронумеровані, прошнуровані та засвідчені відбитком печатки та підписом керівника заявника і подаються у швидкозшивачі. Опис (перелік) поданих документів повинен містити посилання на номери сторінок згідно з наскрізною нумерацією”. 4. Департаменту реєстрації, ліцензування та дозвільних процедур разом з управлінням правового забезпечення забезпечити подання цього розпорядження до Міністерства юстиції України для державної реєстрації. 5. Відділу зв’язків з громадськістю та протоколу забезпечити розміщення цього розпорядження на офіційному сайті Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України в мережі Інтернет після його державної реєстрації. 6. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника Голови відповідно до розподілу обов’язків. 7. Розпорядження набирає чинності через 10 днів після його державної реєстрації. |
| Голова Комісії В. Волга |
|
Протокол № засідання |
| Комісії від |
Аналіз регуляторного впливу проекту розпорядження Держфінпослуг «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Держфінпослуг»
1. Проблема, яку передбачається розв’язати шляхом державного регулювання. Проект розпорядження Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Держфінпослуг» (далі – Розпорядження) розроблено відповідно до пунктів 1 та 3 частини першої статті 28 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» з метою удосконалення державного регулювання недержавного пенсійного забезпечення.
2. Цілі державного регулювання Прийняття зазначеного регуляторного акта дозволить оптимізувати роботу з пакетами документів щодо ліцензування діяльності з адміністрування недержавних пенсійних фондів та внесення до Державного реєстру фінансових установ інформації про недержавні пенсійні фонди та адміністраторів недержавних пенсійних фондів, які надходять до Держфінпослуг, з метою недопущення вчинення корупційних діянь, що сприятиме захисту прав суб’єктів господарювання. 3. Альтернативні способи досягнення цілей Запровадження даного регуляторного акта дозволить Держфінпослуг оптимізувати роботу з пакетами документів з дозвільних процедур з питань недержавного пенсійного забезпечення, які надходять до Держфінпослуг, з метою усунення чинників, що можуть сприяти вчиненню корупційних порушень. Альтернативним способом досягнення встановленої мети є збереження існуючих вимог до порядку подання пакету документів при отриманні ліцензії на провадження діяльності з адміністрування недержавних пенсійних фондів та внесенні до Державного реєстру фінансових установ інформації про недержавні пенсійні фонди та адміністраторів недержавних пенсійних фондів, але враховуючи те, що прийняття регуляторного акта є єдиним способом досягнення мети щодо врегулювання вищезазначених правовідносин зазначений спосіб є єдиноможливим. 4. Механізм, за допомогою якого пропонується розв’язати проблему Проблема, яку передбачається розв’язати шляхом державного регулювання, розв’язується шляхом внесення зміни до Ліцензійних умов провадження діяльності з адміністрування недержавних пенсійних фондів, Положення про внесення до Державного реєстру фінансових установ інформації про адміністраторів недержавних пенсійних фондів, Положення про внесення інформації про недержавні пенсійні фонди до Державного реєстру фінансових установ. 5. Обґрунтування можливості досягнення визначених цілей у разі прийняття регуляторного акта У разі прийняття відповідного регуляторного акта будуть дотримані принципи державної регуляторної політики відповідно до Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності». Також зазначений регуляторний акт дозволить оптимізувати роботу з пакетами документів щодо ліцензування діяльності з адміністрування недержавних пенсійних фондів та внесення до Державного реєстру фінансових установ інформації про недержавні пенсійні фонди та адміністраторів недержавних пенсійних фондів, які надходять до Держфінпослуг, з метою недопущення проявам корупції або умов, що сприяють вчиненню корупційних діянь. Дія акта, буде поширюватись на адміністраторів недержавних пенсійних фондів, які в установленому порядку мають намір отримати ліцензію на провадження діяльності з адміністрування недержавних пенсійних фондів відповідно до Ліцензійних умов та недержавні пенсійні фонди та адміністраторів недержавних пенсійних фондів, які в установленому порядку подають документи на внесення інформації до Державного реєстру фінансових установ згідно з відповідними нормативно-правовими актами Держфінпослуг. Державний контроль та нагляд за дотриманням вимог зазначеного регуляторного акта здійснюватиметься Держфінпослуг відповідно до законодавства. 6. Очікувані результати прийняття акта У разі прийняття відповідного регуляторного акта будуть дотримані принципи державної регуляторної політики відповідно до Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності». Очікувані наслідки прийняття згаданого нормативно-правового акта не передбачають нанесення шкоди учасникам ринку фінансових послуг. Реалізація проекту не потребує додаткових витрат із Державного бюджету України. 7. Обґрунтування строку дії регуляторного акта Строк дії регуляторного акта необмежений. 8. Показники результативності акта Виконання даного регуляторного акта не потребує додаткових грошових витрат від суб’єктів господарювання. Часові витрати суб’єктів господарювання будуть полягати у необхідності прошиття усіх документів, що подаються для отримання ліцензії на провадження діяльності з адміністрування недержавних пенсійних фондів та внесення інформації в Державний реєстр фінансових установ про недержавні пенсійні фонди та адміністраторів недержавних пенсійних фондів. Головним показником результативності регуляторного акта є дотримання Держфінпослуг положень нормативних актів щодо єдиного підходу до регулювання правовідносин, пов’язаних із діяльністю недержавного пенсійного забезпечення. Надходжень до державного та місцевого бюджетів і державних цільових фондів, що пов’язані з дією регуляторного акта, не передбачається. Поінформованість суб’єктів господарювання щодо основних положень регуляторного акта буде здійснюватися шляхом оприлюднення його на офіційному сайті Держфінпослуг та в офіційних друкованих виданнях. 9. Визначення заходів, за допомогою яких буде здійснюватись відстеження результативності акта Базове відстеження буде здійснюватись через рік після набрання чинності цим актом шляхом аналізу зауважень та пропозицій, які надходитимуть від суб’єктів недержавного пенсійного забезпечення після оприлюднення зазначеного акту на офіційному сайті Держфінпослуг. Повторне відстеження буде проведене через рік після проведення базового відстеження. Періодичне відстеження результативності – кожних три роки після повторного відстеження. Відстеження результативності регуляторного акта проводитиметься посадовими особами Держфінпослуг на підставі аналізу даних щодо надання до Держфінпослуг в установленому порядку документів на отримання ліцензії на провадження діяльності з адміністрування недержавних пенсійних фондів та документів на внесення інформації до Державного реєстру фінансових установ. Надходжень до державного та місцевого бюджетів і державних цільових фондів, що пов’язані з дією регуляторного акта, не передбачається. Поінформованість суб’єктів господарювання щодо основних положень регуляторного акта буде здійснюватися шляхом оприлюднення його на офіційному сайті Держфінпослуг та в офіційних друкованих виданнях. Аналіз регуляторного впливу підготовлено департаментом реєстрації, ліцензування та дозвільних процедур Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України (м. Київ-001, вул. Б.Грінченка, 3, тел. 234-89-63). Перший заступник Голови А. Литвин |
Сайт створений за ініціативою Ради підприємців України при Кабінеті Міністрів України www.business-rada.kmu.org.ua.
Рада підприємців здійснює підтримку та інформаційне наповнення сайту.