Проект розпорядження Держфінпослуг «Про погодження проекту Закону України «Про внесення зміни до статті 40 Закону України «Про страхування»»
| ДЕРЖАВНА КОМІСІЯ З РЕГУЛЮВАННЯ РИНКІВ |
| ФІНАНСОВИХ ПОСЛУГ УКРАЇНИ |
| ____________________________________________________________ |
| РОЗПОРЯДЖЕННЯ |
| м. Київ № |
| Про погодження проекту Закону України «Про внесення зміни до статті 40 Закону України «Про страхування»
Відповідно до пункту 9 частини другої статті 6 Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом» (з урахуванням змін внесених Законом України № 2258-VI «Про внесення змін до Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом») та підпункту 1 пункту 10 Положення про Державну комісію з регулювання ринків фінансових послуг України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 лютого 2010 року № 157, Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України постановила: 1. Погодити проект Закону України „Про внесення зміни до статті 40 Закону України «Про страхування» (додається). 2. Департаменту стандартів регулювання та нагляду за фінансовими установами забезпечити подання проекту Закону України „Про внесення зміни до статті 40 Закону України «Про страхування» до Кабінету Міністрів України в установленому порядку. 3. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на першого заступника Голови Держфінпослуг відповідно до розподілу обов’язків. |
| Голова Комісії В. Волга |
|
Протокол № засідання |
| Комісії від |
|
Проект ПОГОДЖЕНО Розпорядження Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України _____________________№___________ Закон України про внесення зміни до статті 40 Закону України «Про страхування»
Верховна Рада України п о с т а н о в л я є: 1. Частину третю статті 40 Закону України «Про страхування» (Відомості Верховної Ради України, 2002р., №7, ст. 50) доповнити абзацом п’ятим такого змісту: „на письмовий запит центрального органу виконавчої влади із спеціальним статусом з питань фінансового моніторингу додаткову інформацію з приводу фінансових операцій, які стали об’єктом фінансового моніторингу, копії первинних документів, на підставі яких були проведені такі операції та пов’язані з ними фінансові операції, відомості про їх учасників, а також іншу інформацію, копії документів, необхідні для виконання покладених на центральний орган виконавчої влади із спеціальним статусом з питань фінансового моніторингу завдань, протягом п’яти робочих днів з дати надходження письмового запиту”. 2. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування. Президент України В.Янукович
|
|
Аналіз регуляторного впливу проекту Закону України «Про внесення зміни до статті 40 Закону України «Про страхування» 1. Визначення та аналіз проблеми, яку передбачається розв’язати шляхом державного регулювання Проект Закону України «Про внесення зміни до статті 40 Закону України «Про страхування» розроблений з метою реалізації Закону України від 18.05.2010 № 2258-VI «Про внесення змін до Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом», за результатами засідання постійно діючої робочої групи по перегляду нормативно-правових актів в Державній комісії з регулювання ринків фінансових послуг України (далі – Комісія) від 11.06.2009, а також враховуючи вимоги пункту 9 частини другої статті 6 Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом (з урахуванням змін внесених Законом України № 2258-VI «Про внесення змін до Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом»). 2. Визначення цілей державного регулювання Регуляторний акт спрямований на приведення у відповідність законодавства, а також на врегулювання проблемних питань, що виникають у центрального органу виконавчої влади із спеціальним статусом з питань фінансового моніторингу при здійсненні ним фінансового моніторингу та зменшенню кількості випадків порушень законодавства в сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом. 3. Альтернативні способи досягнення зазначених цілей та аргументування переваги обраного способу Альтернативних способів досягнення зазначених цілей немає. Питання, що виникають при здійсненні фінансового моніторингу в сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом відповідно до законодавства регулюються Держфінмоніторингом України і не можуть бути вирішені за допомогою ринкових механізмів, чи іншим способом. 4. Описання механізму і заходів, які забезпечать розв’язання визначеної проблеми Очікуваними результатами прийняття регуляторного акту є, насамперед, удосконалення діючих вимог, обов’язкових для виконання усіма суб’єктами фінансового ринку. Після впровадження регуляторного акту центральний орган виконавчої влади із спеціальним статусом з питань фінансового моніторингу матиме можливість більш якісно здійснювати моніторинг та виявляти операції які направлені на легалізацію (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, а також забезпечить: виявлення використання новітніх технологій в схемах легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом; оперативно ідентифікувати осіб, які є учасниками фінансової операції. 5. Обґрунтування можливості досягнення встановлених цілей у разі прийняття регуляторного акта Впливу зовнішніх факторів на дію регуляторного акта не очікується. Шкоди учасникам страхового ринку у разі настання очікуваних наслідків дії акта не передбачається. Впровадження регуляторного акту дозволить центральному органу виконавчої влади із спеціальним статусом з питань фінансового моніторингу завдань оперативно та в повному обсязі отримувати інформацію, що надасть можливість більш якісно здійснювати аналіз фінансових операцій, пов’язаних з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинних шляхом. Державний контроль та нагляд за дотриманням вимог регуляторного акта здійснюватиметься постійно. 6. Очікувані результати прийняття регуляторного акта Прийняття проекту Закону сприятиме реалізації Закону України від 18.05.2010 № 2258-VI «Про внесення змін до Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом та вдосконалить правове поле у сфері протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом. Оцінка впровадження та виконання вимог регуляторного акта може бути здійснена під час розгляду документів, які подаються фінансовими установами до центрального органу виконавчої влади із спеціальним статусом з питань фінансового моніторингу, а також під час проведення перевірок діяльності фінансових установ. Збільшення або зменшення надходжень до державного та місцевого бюджетів і державних цільових фондів, що пов’язані з дією регуляторного акта, не передбачається. Негативних результатів від прийняття регуляторного акта не очікується. 7. Обґрунтування строку дії регуляторного акта Строк дії регуляторного акта – постійно з дня набрання чинності. Регуляторний акт має набути чинності з дня його офіційного опублікування. 8. Визначення показників результативності регуляторного акта Показниками результативності зазначеного регуляторного акта є: - кількість суб’єктів господарювання на які буде поширюватись дія акта; - публікації засобів масової інформації із зазначеної тематики; - рівень поінформованості суб’єктів господарювання з основних положень акта. Реалізація даного регуляторного акта не потребує додаткових грошових витрат з державного бюджету. Рівень поінформованості суб’єктів господарювання та всіх зацікавлених осіб з основними положеннями регуляторного акта високий. Інформування здійснюватиметься шляхом розміщення його на офіційній сторінці у мережі Інтернет та в офіційних виданнях засобів масової інформації. Додаткові витрати коштів суб’єктами господарювання при виконанні регуляторного акта не передбачені. 9. Визначення заходів, за допомогою яких здійснюватиметься відстеження результативності регуляторного акта Базове відстеження буде здійснюватись протягом року з дня його оприлюднення. Повторне відстеження результативності буде здійснене через два роки після набрання чинності регуляторним актом для визначення результатів його дії. Періодичне відстеження результативності – кожних три роки після проведення повторного відстеження. Відстеження результативності регуляторного акта не потребує додаткових організаційних заходів Держфінпослуг і проводитиметься під час виконання Держфінпослуг своїх завдань щодо здійснення регулювання та нагляду за діяльністю на ринках фінансових послуг. Аналіз регуляторного впливу підготовлено департаментом стандартів регулювання та нагляду за фінансовими установами Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України (м. Київ-001, вул. Б.Грінченка, 3, тел. 234-71-31, web-сторінка: www.dfp.gov.ua, info@dfp.gov.ua). В.о. Голови Комісії А.Литвин |
Сайт створений за ініціативою Ради підприємців України при Кабінеті Міністрів України www.business-rada.kmu.org.ua.
Рада підприємців здійснює підтримку та інформаційне наповнення сайту.